top of page
  • Yazarın fotoğrafıBehi.R null

Acı

İnsan bazen sadece anlaşılmak ister. Konuşmadan, çabalamadan, kendini delicesine anlatıp sonra bomboş bakan gözlere şahit olmadan öylece anlaşılmak ister.


'Kimi çığlıklarına sağır kimine sessizliğin çığlık!'

Ne ağır bir cümle değil mi ? sessiz sessiz çığlık atarsın bazen içine içine ağlarsın ya da kendi kendine iyi olursun kendi çığlıklarını sadece kendin duyarsın anlatmak istediğin, can attığın bağırdığın ya da ağladığın bütün sesler bütün hisler bütün kargaca bir anda içinde sende son bulur en büyük çığlığı kendine atarsın. Şans ya belki sesini duyan biri çıkar karşına anlar içindeki derin çığlığı ama sen yoksun ki artık, o çığlık seni senden etmiş bir kere daha ne olsun, olan biten her şeye yok gözüyle bakarsın sanki kendi çığlığını sadece sen duyabilirsin gibi seni anlayan ya da anlama ihtimali olan hatta acına inan kişilere bile boşsundur kendi çığlıklarından onun sessini duymaz kalbin.


Oysa kaldırsan başını baksan gökyüzüne alsan o maviden içine bir göz parçası.

İyi olsan en azından iyi hissedebilsen, iyi olmak sadece olmak değildir gülmektir, hayal etmektir ve inanmak.

İnanmadığın hiçbir şeyi hayatına çekemezsin çünkü onlar sana ait değildir henüz. Önce istemen sonra inanman gerekir ki hayat onu sana hazırlasın.

Sana sağır olan kulaklara kör olmayı iste, sonra kör olduğuna inan ve gökyüzüne bak.

İşte oldu.

Bazen her şey bu kadar basittir aslında her şeyi zorlaştıran biziz bizim hislerimiz, umutsuzluğumuz, korkaklığımız bizim körlüğümüz. Bir şeyi hayatına çekmek istediğin zaman onu sık sık tekrar etmen gerekir ki o sana dönüşsün bunu bir çok astroloji kitapların da ya da meditasyon dergilerinde okudun şöyle de denilebilir bir şarkıyı ne kadar çok dinlersen o kadar çabuk ezberlersin ya da birinin sürekli aklınız da yer ettiği anı hatırlayın bir şekilde bir süre sonra bazen sokakta bazen sosyal medyada ya da bir telefon çağırısında karşılaştığınız olur yaşadığınız şeyi bununla benzeştirebilirsiniz.


Yani hayatında ne kadar kötü şeyler olursa olsun o acı seni ne kadar ağlatmış olursa olsun sen sabaha uyandığında o acı dün olacak, sen ise yeni bir sen o yüzden içine, kalbine çığlık biriktirmek yerine bak gökyüzüne ışık biriktir, aşk biriktir, umut biriktir, heyecan biriktir, özlem biriktir ve en çok kendini biriktir kendine inan kendini sev çünkü acın ne kadar büyük olursa olsun o senin acın ve sen acını umut ettin aşk ettin inanç ettin, acı ettin.


Her şeyden önce kendi ellerini tut önce kendine inan.

Sen mükemmelsin en derin çığlıklarda bile.
7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

His

Saudade

Comments


bottom of page