top of page
  • Yazarın fotoğrafıBehi.R null

Saudade

Güncelleme tarihi: 3 Mar 2023

Saudade kelime anlamı Latince'de kişinin artık hayatında olmayan bir kişi veya durum gibi, gerçekleşmemiş veya asla gerçekleşmeyecek bir şeye duyulan özlemi tanımlamak için kullanılabilir.


Benim sana dair hissettiğim ya da hissetmekten korktuğum ne varsa bütün bunların birleşimi belki de. Ben seni sadece özlemekle kalmadım var olduğunu sandım her şeye her acıya rağmen benimle olma ihtimalini hiç bir zaman bırakmadım, hayat çoğu zaman yüzüme çarptı benden ne kadar uzak ve imkansız olduğunu peki ben neden kabullenmedim bunca olan şeyi, ben bütün bu olup biten şeyler arasında neden hep yalnızdım sen neredeydin ya da tam olarak ne zamandır yoksun bu hikayede ?


Bütün bunlar bir bilinmez. Bir insan sizin hayatınıza girer ve sizin hayatınızdaki rolünü tam anlamıyla oynar siz o rolün ona ait olmadığını çok geç fark edersiniz belki de fark bile etmezsiniz bu da bir çeşit döngüdür olan biten şeyleri anlamdıramamak ya da anlamamak bu döngü içerisinde siz kendi rolünüzü bulmaya odaklanırsınız.


Ne kadar başarılı olabilirsiniz ?

İstediğiniz kadar bazı şeyler biter ve bazı roller yanlış kişilere verilir önemli olan bu yanlışı fark ettiğinde rolden çıkabilmektir.

Sen istemediğin süreçte kimse seni o rolde tutmayacak çünkü yönetmen sensin hayat sensin!

'kendi hayatının baş rolü ol!' bu kelimeyi belki binlerce duydun ama asla bir başrol oynamadın belki de sana verilen roller hep senden farklıydı kabullenmedin istemedin ve kaçtın.

Özledin, istedin , hissetin, göz yaşı döktün, unuttun, hatırladın, başa döndün ama asla sen olmadın.


Hep içindeki Saudade'i yaşattın ama kendini unuttun hayat ellerinden tutmadı diye yerde beklemeyi seçtin ama şimdi kalkmanın vakti hadi hayat ellerinden tutmuyorsa sen hayatın paçasına yapış!

kendini kurtar kendini seç.


Bırak Saudadeler Saudade olarak kalsın!31 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Acı

His

1 Comment


bsrssmz98
Mar 03, 2023

🌼

Like
bottom of page